Neuma-Haarprodukte in beigen Flaschen, präsentiert auf Stein- und Bogenstützen vor einem sanften beigen Hintergrund.

Styling Cream

Styling creams tame frizz, define, and nourish the hair. They provide flexible hold, natural shine, and a smooth finish – perfect for long-lasting, versatile looks.

Show more
Filter
+ Gift SALE - 5%
Original OLAPLEX® Protection Trio
Fights hair damage and frizz.
Original OLAPLEX® Protection Trio Original OLAPLEX® Protection Trio
Original OLAPLEX® Protection Trio 5.0
( 100 )

89,70 € 85,22 €

with the code

-5%

100ml - 852,20 €/L

Latest lowest price: 85,22 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

38,90 € 35,01 €

with the code

-10%

295ml - 118,68 €/L

Latest lowest price: 35,01 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Last Chance
SALE - 10%
One Minute Transformation
Blow dry in the tube.
One Minute Transformation One Minute Transformation
One Minute Transformation 5.0
( 100 )

27,90 € 25,11 €

with the code

-10%

120ml - 209,25 €/L

Latest lowest price: 25,11 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
N°6 Bond Smoother
Next level hair care for healthy, shiny hair
N°6 Bond Smoother N°6 Bond Smoother
N°6 Bond Smoother 5.0
( 100 )

29,90 €

with the code

-0%

100ml - 299,00 €/L

Latest lowest price: 23,92 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Sold out
SALE - 0%
Extreme Wax
Promises extra-strong hold and top shape.
Extreme Wax Extreme Wax
Extreme Wax 5.0
( 100 )
maria nila Extreme Wax

26,90 €

with the code

-0%

100ml - 269,00 €/L

Latest lowest price: 26,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Sold out
SALE - 0%
Schist Fibre Cream
Defining cream with flexible hold.
Schist Fibre Cream Schist Fibre Cream
Schist Fibre Cream 5.0
( 100 )
maria nila Schist Fibre Cream

25,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 15,04 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Sold out
SALE - 0%
Gneiss Moulding Paste
Styling cream for a voluminous finish.
Gneiss Moulding Paste Gneiss Moulding Paste
Gneiss Moulding Paste 5.0
( 100 )

25,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 25,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Sold out
SALE - 0%
Gabbro Fixating Wax
Strong hold for short hair.
Gabbro Fixating Wax Gabbro Fixating Wax
Gabbro Fixating Wax 5.0
( 100 )
maria nila Gabbro Fixating Wax

25,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 25,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

maria nila Curlicue Cream

30,90 €

with the code

-0%

100ml - 309,00 €/L

Latest lowest price: 30,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Sold out
SALE - 0%
Coils & Curls Luscious Curl Definer
Provides defined curls without any frizz.
Coils & Curls Luscious Curl Definer Coils & Curls Luscious Curl Definer
Coils & Curls Luscious Curl Definer 5.0
( 100 )

25,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 25,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

41,90 €

with the code

-0%

150ml - 279,33 €/L

Latest lowest price: 41,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

200ml - 149,50 €/L

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

200ml - 149,50 €/L

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Sold out
SALE - 0%
No Frizz Smooth Styling Serum
Tames thick and frizz-prone hair.
No Frizz Smooth Styling Serum No Frizz Smooth Styling Serum
No Frizz Smooth Styling Serum 5.0
( 100 )

33,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 33,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

30,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 30,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Living Proof. Curl Elongator

40,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 40,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Living Proof. Curl Definer

35,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 35,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Styling creams are true all-rounders in hairstyling, combining care and hold in one step. They help tame frizz, define individual strands, and add texture to the hair without weighing it down or making it sticky. Thanks to their creamy texture, they are particularly easy to distribute through the hair and provide a natural, smooth finish with flexible hold.

Whether you prefer sleek looks, soft waves, or defined curls, styling creams adapt to your individual styling needs. Many formulas contain nourishing ingredients that provide additional moisture, protect the hair from external influences, and ensure a healthy shine. The hair remains flexible and soft to the touch, without any harsh residue.

Styling creams are suitable for various hair types and are ideal for everyday wear as well as special occasions. They support long-lasting styles, tame frizz, and give your look a polished, controlled appearance.

Discover styling creams at PURISH now and find the right product for defined, smooth and naturally styled hair.

Mehr anzeigen