Nahaufnahme der glänzenden Lippen, eines Teils der Nase und der Wange einer Person, mit sichtbarem goldenen Ohrstecker.

Lips

Discover our tempting variety of lip products, from lip care to highly pigmented lipsticks. Whether you're looking for a natural gloss or an eye-catching, dramatic lipstick, we have something for everyone!
Show more
Last Chance
SALE - 30%
Lip Sleeping Mask
Nourishes & exfoliates your lips overnight.
Lip Sleeping Mask Lip Sleeping Mask
Lip Sleeping Mask 5.0
( 100 )

23,90 € 16,73 €

with the code

-30%

20g - 836,50 €/kg

Latest lowest price: 16,73 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

33,90 €

with the code

-100%

10ml - 3.390,00 €/L

(Prices incl. VAT, plus shipping)

NABLA Cosmetics Stay True Lip Marker

22,90 €

with the code

-100%

1.61ml - 14.223,60 €/L

(Prices incl. VAT, plus shipping)

34,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 34,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

16,90 €

with the code

-100%

6.2g - 2.725,81 €/kg

(Prices incl. VAT, plus shipping)

16,90 €

with the code

-100%

7.5g - 2.253,33 €/kg

(Prices incl. VAT, plus shipping)

12,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 12,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

13,90 €

with the code

-100%

10ml - 1.390,00 €/L

Latest lowest price: 11,81 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

16,90 €

with the code

-100%

7.5g - 2.253,33 €/kg

(Prices incl. VAT, plus shipping)

16,90 €

with the code

-100%

7.5g - 2.253,33 €/kg

(Prices incl. VAT, plus shipping)

+ Gift SALE - 26%
Fantastick Lipstick
A lipstick and crème blush in one.
Fantastick Lipstick Fantastick Lipstick
Fantastick Lipstick 5.0
( 100 )
LH Cosmetics Fantastick Lipstick

22,90 € 16,91 €

with the code

-26%

2g - 8.455,00 €/kg

Latest lowest price: 16,91 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

13,90 €

with the code

-100%

15ml - 926,67 €/L

Latest lowest price: 11,81 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

+ Gift SALE - 34%
Crayon
A versatile stick for face and body.
Crayon Crayon
Crayon 5.0
( 100 )
LH Cosmetics Crayon

19,90 € 13,04 €

with the code

-34%

1.2g - 10.866,67 €/kg

Latest lowest price: 13,04 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
Close-Up Lip Shaper
Lip Liner for the ideal lip volume.
Close-Up Lip Shaper Close-Up Lip Shaper
Close-Up Lip Shaper 5.0
( 100 )
NABLA Cosmetics Close-Up Lip Shaper

17,90 €

with the code

-0%

1.12g - 15.982,14 €/kg

Latest lowest price: 12,53 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Transparent Lab Lip Renewal

9,90 €

with the code

-100%

15ml - 660,00 €/L

(Prices incl. VAT, plus shipping)

SWEED The Lipstick

25,90 €

with the code

-100%

2.5g - 10.360,00 €/kg

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Transparent Lab Tinted Lip Gloss SPF 50

11,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 9,52 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Lethal Cosmetics Infinity Lip Stains

13,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 13,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

KORRES Lip Balm

9,90 € 6,93 €

with the code

-30%

4.5g - 1,54 €/g

Latest lowest price: 6,93 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

+ Gift SALE - 0%
Crayon Lip Liner
A versatile stick for face and body.
Crayon Lip Liner Crayon Lip Liner
Crayon Lip Liner 5.0
( 100 )
LH Cosmetics Crayon Lip Liner

17,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 17,89 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

+ Gift SALE - 0%
Colour Cushion Juicy Lip Oil
Nourishing lip oil with a shiny finish.
Colour Cushion Juicy Lip Oil Colour Cushion Juicy Lip Oil
Colour Cushion Juicy Lip Oil 5.0
( 100 )
Catrice Cosmetics Colour Cushion Juicy Lip Oil

4,49 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 2,91 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
Colorfix Pastels
Versatile colors in beautiful pastel shades.
Colorfix Pastels Colorfix Pastels
Colorfix Pastels 5.0
( 100 )
Danessa Myricks Beauty Colorfix Pastels

28,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 23,12 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
Matte Pleasure Lipstick
A matte lipstick for seductive lips.
Matte Pleasure Lipstick Matte Pleasure Lipstick
Matte Pleasure Lipstick 5.0
( 100 )
NABLA Cosmetics Matte Pleasure Lipstick

24,90 €

with the code

-0%

3.5g - 7.114,29 €/kg

Latest lowest price: 18,67 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)