Lächelnde Frau hält eine Parfumflasche aus Glas vor ihr Auge, blauer Himmel im Hintergrund.

NUXE

NUXE combines nature, pampering textures and sensual fragrances for care from head to toe. With sustainable, plant-based ingredients, the brand relies on green technologies.

Show more
Filter

28,90 € 20,23 €

with the code

-30%

50ml - 404,60 €/L

Latest lowest price: 28,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

43,90 € 28,63 €

with the code

-35%

100ml - 286,30 €/L

Latest lowest price: 28,63 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

20,90 € 14,63 €

with the code

-30%

10ml - 1.463,00 €/L

Latest lowest price: 20,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

27,90 € 19,53 €

with the code

-30%

150ml - 130,20 €/L

(Prices incl. VAT, plus shipping)

39,90 € 27,93 €

with the code

-30%

100ml - 279,30 €/L

Latest lowest price: 28,37 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

24,90 € 17,43 €

with the code

-30%

50ml - 348,60 €/L

Latest lowest price: 24,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

24,90 € 17,43 €

with the code

-30%

50ml - 348,60 €/L

Latest lowest price: 24,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

19,90 € 13,93 €

with the code

-30%

200ml - 69,65 €/L

Latest lowest price: 19,89 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

24,90 € 17,43 €

with the code

-30%

200ml - 87,15 €/L

Latest lowest price: 24,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Sold out
SALE - 30%
NUXE Sun UV-protective Hair Oil
UV and color protection for damaged hair.
NUXE Sun UV-protective Hair Oil NUXE Sun UV-protective Hair Oil
NUXE Sun UV-protective Hair Oil 5.0
( 100 )

19,90 € 13,93 €

with the code

-30%

100ml - 139,30 €/L

Latest lowest price: 19,89 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Sold out
SALE - 30%
NUXE Sun Sun Oil Face & Body
A tan-activating sun oil for face and body.
NUXE Sun Sun Oil Face & Body NUXE Sun Sun Oil Face & Body
NUXE Sun Sun Oil Face & Body 5.0
( 100 )

29,90 € 20,93 €

with the code

-30%

150ml - 139,53 €/L

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

The best that nature has to offer, combined with pampering textures and sensual scents. This is what distinguishes Nuxe cosmetic products. Nuxe Paris ensures real care pleasure from head to toe and is also actively committed to protecting the environment. That is why only plant-based ingredients that have been sustainably obtained using green technologies are used.
Discover all NUXE products in one online shop.
• The absolute bestseller is the Huile Prodigieuse from NUXE. The care oil nourishes skin and hair with the help of moisturizing Tsubaki oil. The popular care oil Huile Prodigieuse is also available in the variants Huile Prodigieuse Or and Huile Prodigieuse Florale.
• Nuxe cosmetics from sun protection to nourishing oils for skin and hair and perfume, Nuxe is finally available in Germany. Buy your favorites from NUXE now in the online shop at PURISH.com

Mehr anzeigen