Haarpflegeprodukte, Kämme, Sprühflaschen und ein Glätteisen, angeordnet auf einem hellen Stoffhintergrund.

Hair Styling

Discover hair styling products from popular brands. For full volume, long-lasting hold, and creative looks – perfect for every styling need and hair type.


Show more
maria nila Pure Volume Mousse

30,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 30,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

maria nila Ocean Spray

28,90 €

with the code

-0%

150ml - 192,67 €/L

Latest lowest price: 28,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Sold out
SALE - 0%
Gneiss Moulding Paste
Styling cream for a voluminous finish.
Gneiss Moulding Paste Gneiss Moulding Paste
Gneiss Moulding Paste 5.0
( 100 )

25,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 25,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Sold out
SALE - 0%
Gabbro Fixating Wax
Strong hold for short hair.
Gabbro Fixating Wax Gabbro Fixating Wax
Gabbro Fixating Wax 5.0
( 100 )
maria nila Gabbro Fixating Wax

25,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 25,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

maria nila Curlicue Cream

30,90 €

with the code

-0%

100ml - 309,00 €/L

Latest lowest price: 30,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Sold out
SALE - 0%
Coils & Curls Luscious Curl Definer
Provides defined curls without any frizz.
Coils & Curls Luscious Curl Definer Coils & Curls Luscious Curl Definer
Coils & Curls Luscious Curl Definer 5.0
( 100 )

25,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 25,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

31,90 €

with the code

-0%

200ml - 159,50 €/L

Latest lowest price: 31,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

41,90 €

with the code

-0%

150ml - 279,33 €/L

Latest lowest price: 41,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

200ml - 149,50 €/L

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

31,90 €

with the code

-0%

300ml - 106,33 €/L

Latest lowest price: 31,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

200ml - 149,50 €/L

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

200ml - 149,50 €/L

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

31,90 €

with the code

-0%

300ml - 106,33 €/L

Latest lowest price: 31,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Sold out
SALE - 0%
No Frizz Smooth Styling Serum
Tames thick and frizz-prone hair.
No Frizz Smooth Styling Serum No Frizz Smooth Styling Serum
No Frizz Smooth Styling Serum 5.0
( 100 )

33,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 33,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

30,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 30,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Living Proof. Full Texturizing Foam

29,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Living Proof. Curl Elongator

40,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 40,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Hair styling – create looks that suit you. The right hair styling products are the key to voluminous roots, defined lengths, and long-lasting styles. Whether you prefer a natural finish, glamorous waves, or textured looks – with high-quality styling products, you can effortlessly shape your hair and emphasize your individual style.

In this category, you'll find a diverse selection of hair styling products from popular brands. From volumizing sprays and texturizers to smoothing products, creams, and gels, as well as heat protectants and finishing products – each product is designed to support your styling without weighing your hair down or drying it out. Many formulas also condition, protect against frizz, and provide flexibility and natural hold.

Whether you have fine, curly, straight or thick hair – here you will find styling solutions for every hair need and every look, from everyday life to special occasions.

Discover high-quality hair styling products at PURISH now and give your hair volume, hold and expression – exactly as you wish.

Mehr anzeigen