Haarpflegeprodukte, Kämme, Sprühflaschen und ein Glätteisen, angeordnet auf einem hellen Stoffhintergrund.

Hair Styling

Discover hair styling products from popular brands. For full volume, long-lasting hold, and creative looks – perfect for every styling need and hair type.


Show more

30,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 30,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

37,90 € 29,06 €

with the code

-23%

200ml - 145,30 €/L

Latest lowest price: 29,06 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

39,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 39,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

33,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 33,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

100ml - 299,00 €/L

Latest lowest price: 23,92 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

+ Gift SALE - 5%
Original OLAPLEX® Protection Trio
Fights hair damage and frizz.
Original OLAPLEX® Protection Trio Original OLAPLEX® Protection Trio
Original OLAPLEX® Protection Trio 5.0
( 100 )

89,70 € 85,22 €

with the code

-5%

100ml - 852,20 €/L

Latest lowest price: 85,22 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

40,90 € 36,81 €

with the code

-10%

200ml - 184,05 €/L

Latest lowest price: 36,81 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

30,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 30,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

38,90 € 35,01 €

with the code

-10%

295ml - 118,68 €/L

Latest lowest price: 35,01 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

29,90 €

with the code

-0%

90ml - 332,22 €/L

Latest lowest price: 23,92 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Last Chance
SALE - 10%
Dream Coat For Curly Hair
An ultra light spray for curly hair.
Dream Coat For Curly Hair Dream Coat For Curly Hair
Dream Coat For Curly Hair 5.0
( 100 )

33,90 € 30,51 €

with the code

-10%

200ml - 152,55 €/L

Latest lowest price: 30,51 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Last Chance
SALE - 10%
One Minute Transformation
Blow dry in the tube.
One Minute Transformation One Minute Transformation
One Minute Transformation 5.0
( 100 )

27,90 € 25,11 €

with the code

-10%

120ml - 209,25 €/L

Latest lowest price: 25,11 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
N°6 Bond Smoother
Next level hair care for healthy, shiny hair
N°6 Bond Smoother N°6 Bond Smoother
N°6 Bond Smoother 5.0
( 100 )

29,90 €

with the code

-0%

100ml - 299,00 €/L

Latest lowest price: 23,92 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

36,90 € 25,83 €

with the code

-30%

234ml - 110,38 €/L

Latest lowest price: 33,21 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Scandinavian Biolabs Sea Mineral Spray

18,90 €

with the code

-100%

100ml - 189,00 €/L

Latest lowest price: 18,89 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

maria nila Gloss Coat

29,90 €

with the code

-0%

200ml - 149,50 €/L

Latest lowest price: 29,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Sold out
SALE - 0%
Extreme Wax
Promises extra-strong hold and top shape.
Extreme Wax Extreme Wax
Extreme Wax 5.0
( 100 )
maria nila Extreme Wax

26,90 €

with the code

-0%

100ml - 269,00 €/L

Latest lowest price: 26,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Sold out
SALE - 0%
Texture Spray
Gives hair more bounce and grip.
Texture Spray 5.0
( 100 )
maria nila Texture Spray

27,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 27,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Sold out
SALE - 0%
Schist Fibre Cream
Defining cream with flexible hold.
Schist Fibre Cream Schist Fibre Cream
Schist Fibre Cream 5.0
( 100 )
maria nila Schist Fibre Cream

25,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 15,04 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Sold out
SALE - 0%
Salty Mist
Styling cream for a voluminous beach look.
Salty Mist
Salty Mist 5.0
( 100 )
maria nila Salty Mist

28,90 €

with the code

-0%

150ml - 192,67 €/L

Latest lowest price: 28,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

28,90 €

with the code

-0%

150ml - 192,67 €/L

Latest lowest price: 28,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Hair styling – create looks that suit you. The right hair styling products are the key to voluminous roots, defined lengths, and long-lasting styles. Whether you prefer a natural finish, glamorous waves, or textured looks – with high-quality styling products, you can effortlessly shape your hair and emphasize your individual style.

In this category, you'll find a diverse selection of hair styling products from popular brands. From volumizing sprays and texturizers to smoothing products, creams, and gels, as well as heat protectants and finishing products – each product is designed to support your styling without weighing your hair down or drying it out. Many formulas also condition, protect against frizz, and provide flexibility and natural hold.

Whether you have fine, curly, straight or thick hair – here you will find styling solutions for every hair need and every look, from everyday life to special occasions.

Discover high-quality hair styling products at PURISH now and give your hair volume, hold and expression – exactly as you wish.

Mehr anzeigen