Hautpflegeprodukte von Geek & Gorgeous auf einer rosa Oberfläche angeordnet.

Geek & Gorgeous

Hungarian high-end skincare with smart, clinically proven formulas. Science, quality and transparency at affordable prices - for beginners & experts

Show more
Filter
Bestseller
+ Gift SALE - 0%
C-Glow
A serum with 15% vitamin C for the perfect glow!
C-Glow C-Glow
C-Glow 5.0
( 100 )
Geek & Gorgeous C-Glow

12,90 €

with the code

-0%

30ml - 430,00 €/L

Latest lowest price: 9,02 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Geek & Gorgeous AAll Clear

12,90 €

with the code

-100%

30ml - 430,00 €/L

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Geek & Gorgeous Zero Feel SPF 50

12,90 €

with the code

-0%

75ml - 172,00 €/L

Latest lowest price: 12,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
Liquid Hydration Mini
A hydrating face toner.
Liquid Hydration Mini Liquid Hydration Mini
Liquid Hydration Mini 5.0
( 100 )
Geek & Gorgeous Liquid Hydration Mini

8,90 €

with the code

-0%

50ml - 178,00 €/L

Latest lowest price: 8,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Geek & Gorgeous Power Peptides

15,90 €

with the code

-0%

30ml - 530,00 €/L

Latest lowest price: 13,51 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
Happier Barrier
Your lightweight day cream for a strong skin barrier.
Happier Barrier Happier Barrier
Happier Barrier 5.0
( 100 )
Geek & Gorgeous Happier Barrier

10,90 €

with the code

-0%

50ml - 218,00 €/L

Latest lowest price: 10,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
Liquid Hydration
A hydrating face toner.
Liquid Hydration Liquid Hydration
Liquid Hydration 5.0
( 100 )
Geek & Gorgeous Liquid Hydration

8,90 €

with the code

-0%

110ml - 80,91 €/L

Latest lowest price: 7,56 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Geek & Gorgeous A-Game 5

13,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 13,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Geek & Gorgeous Mighty Melt 150ml

14,90 €

with the code

-100%

150ml - 99,33 €/L

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
B-Bomb
A skin-clarifying serum against pores and impurities.
B-Bomb B-Bomb
B-Bomb 5.0
( 100 )
Geek & Gorgeous B-Bomb

8,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 8,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
HA 5 Rich
A moisturizing serum with 5 forms of hyaluronic acid.
HA 5 Rich HA 5 Rich
HA 5 Rich 5.0
( 100 )
Geek & Gorgeous HA 5 Rich

9,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 9,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
Jelly Joker
A skin-friendly facial cleanser.
Jelly Joker Jelly Joker
Jelly Joker 5.0
( 100 )
Geek & Gorgeous Jelly Joker

9,90 €

with the code

-0%

150ml - 66,00 €/L

Latest lowest price: 8,41 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
Hydration Station
A day cream for daily protection of the skin barrier.
Hydration Station Hydration Station
Hydration Station 5.0
( 100 )
Geek & Gorgeous Hydration Station

12,90 €

with the code

-0%

50ml - 258,00 €/L

Latest lowest price: 10,96 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
Stress Less
A skin soothing and repairing serum.
Stress Less Stress Less
Stress Less 5.0
( 100 )
Geek & Gorgeous Stress Less

11,90 €

with the code

-0%

30ml - 396,67 €/L

Latest lowest price: 11,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Geek & Gorgeous aPAD

11,90 €

with the code

-0%

30ml - 396,67 €/L

Latest lowest price: 11,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
Calm Down
An exfoliant that gives your skin a healthy glow.
Calm Down Calm Down
Calm Down 5.0
( 100 )
Geek & Gorgeous Calm Down

9,90 €

with the code

-0%

Latest lowest price: 8,41 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
Smooth Out
A facial scrub with glycolic and lactic acid.
Smooth Out Smooth Out
Smooth Out 5.0
( 100 )
Geek & Gorgeous Smooth Out

10,90 €

with the code

-0%

30ml - 363,33 €/L

Latest lowest price: 8,16 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
Cheer Up
An antibacterial and anti-inflammatory scrub.
Cheer Up Cheer Up
Cheer Up 5.0
( 100 )
Geek & Gorgeous Cheer Up

27,90 €

with the code

-0%

30ml - 930,00 €/L

Latest lowest price: 27,90 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 0%
HA 5 Light
A moisturizing serum with 5 forms of hyaluronic acid.
HA 5 Light HA 5 Light
HA 5 Light 5.0
( 100 )
Geek & Gorgeous HA 5 Light

9,90 €

with the code

-0%

30ml - 330,00 €/L

Latest lowest price: 8,41 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Geek & Gorgeous Starter Kit

35,70 € 33,92 €

with the code

-5%

298ml - 113,83 €/L

Latest lowest price: 28,65 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Geek & Gorgeous Double Cleansing Kit

24,80 € 23,56 €

with the code

-5%

300ml - 78,53 €/L

Latest lowest price: 18,23 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 5%
The Gift Kit
A nourishing trio for all skin types and skin problems.
The Gift Kit The Gift Kit
The Gift Kit 5.0
( 100 )
Geek & Gorgeous The Gift Kit

28,70 € 27,27 €

with the code

-5%

290ml - 94,03 €/L

Latest lowest price: 27,27 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Bestseller
+ Gift SALE - 5%
Keep Calm Kit
A gentle trio that soothes sensitive skin.
Keep Calm Kit Keep Calm Kit
Keep Calm Kit 5.0
( 100 )
Geek & Gorgeous Keep Calm Kit

48,70 € 46,27 €

with the code

-5%

240ml - 192,79 €/L

Latest lowest price: 38,96 €

(Prices incl. VAT, plus shipping)

Geek & Gorgeous is a Hungarian skincare brand that prioritizes science, transparency, and minimalism. The brand specializes in developing highly effective formulations based on clinically proven ingredients that are still pleasant, lightweight, and suitable for sensitive skin. Every product adheres to a clear commitment to honesty and efficacy. Instead of overloaded formulas, Geek & Gorgeous focuses on precisely dosed active ingredients, short INCI lists, and an understanding that good skincare doesn't have to be loud, but reliable.
The brand's philosophy is based on the idea that long-term skin health can only be achieved when users know exactly what they are applying to their skin. Therefore, Geek & Gorgeous communicates with complete transparency, explains how products work in an understandable way, and makes professional, lab-like skincare accessible to everyone. They consciously avoid unnecessary luxuries, fragrances, and irritating additives to keep their products as tolerable and effective as possible.
Geek & Gorgeous stands for skincare that is scientifically sound, clearly formulated, and consistently honest. The brand invites you to experience skincare consciously and with knowledge, relying on active ingredients that visibly make a difference. Discover Geek & Gorgeous's most popular products at Purish now and experience how modern science and clear formulations noticeably improve your skincare routine.

Mehr anzeigen